Bir alarm sistemi , güvenlik kurulumu için kontrol paneli cihazı ana beyindir. Kurulumla birlikte verilen her sensör alarm paneline haber verir. Sensör ayarlarında yapılacak herhangi bir ayar şifre paneli sistem kullanılarak yapılır. Alarm sistemi ayrıca, gerektiğinde rapor verir ve bir alarm sinyali gönderir.Bir alarm sistemini düşünmenin iyi bir yolu, güvenlik kurulumunun "beyinlerini" temsil etmesidir. Alarm kurulumunda kullanılan herhangi bir sensör, etkinleştirildiğinde alarm sistemine rapor verecektir. Bu, tüm güvenlik sensörlerini, can ve mal güvenliği sensörlerini, çevre sensörleri cihazlarını içerir . Bu sensörler olmadan, alarm sisteminin ne olduğunu bilme yolu yoktur. Bir sensör aktifleştirilirse, alarm sistemi aktif sensörle ilişkili bölgeyi gösterecek ve o bölge için programlanmış Yanıt Tipini gerçekleştirecektir.


Yanıt Türü, sistemde bir alarm olayının tetiklenmesini içeriyorsa, panel bir alarm sinyali gönderir. Kullanıcının izleme planına bağlı olarak , bu alarm sinyali alarm merkezi izleme istasyonuna veya son kullanıcıya metin veya e-posta yoluyla gönderilebilir. Sinyal merkezi bir istasyon tarafından alındığında, bir operatör otomatik acil durum gönderimi talep edebilir. Sinyal sadece son kullanıcı tarafından alındığında, kendi başlarına acil durum için başvurmaları gerekir.

 

Alarm sistemi, işyeri ev, fabrika veya villa hırsızlık, yangın, su baskını, darbe teşebbüsü, tehdit, gasp, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını (Alarm Haber alma Merkezi, mal sahibi, komşular) haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. Alarm haber alma merkezleri panelden kendilerine gelen mesajı tipine göre kullanıcıya, polise, itfaiyeye, ambulansa yönlendirir. Kapı ve pencerelerin açılmasının algılanması, ortamda hareket eden canlıların algılanması, cam kırılması ve darbelerin algılanması, gaz kaçaklarının, dumanın ve yüksek ısının algılanması, panik-tehdit-yangın butonları alarm sisteminin istenmeyen durumları tespit etmesine yarayan unsurlardır. Bunlardan gelen algılamaların, hangi bölgedekilerin yangın mı, su baskını mı alarm mı ne zaman alarm olarak algılanacağına müşterinin hareket ve yaşam tarzına göre karar verilir ve muhtemel saldırı yollarını ve tehlikeleri bertaraf edebilecek şekilde düzenlenir.


Elektronik Alarm sistemleri, ömür boyu dayanacak şekilde tasarlanmış kaliteli alarm sunar. Kaliteli parçalar ve iyi bir işçilik yıllarca sorunsuz bir sistem sunar. Tüm kontaklarımızdaki anahtarları pencere ve kapılar için monteliyoruz. Elektronik güvenlikte dünya lideri olan DSC'den üstün kaliteli ürünler kullanıyoruz ve Kanada'nın önde gelen izleme istasyonlarından biri olan haber alma Sistemlerinden birinci sınıf izleme hizmeti sunuyoruz.