Alarm ve güvenlik kamera sistemleri kullanımında amaç hırsızlık, yağma, talan gibi durmalarda caydırıcı olmasıdır. Şehirlerde yaşayan nüfusun yoğunlaşması insanlarda güvenlik gereksinimi artışını da beraberinde getirmiştir. Günümüzde oturduğumuz evlerden iş yerlerine ve araçlarımıza kadar güvenlik ve alarm sistemleri kurulmaktadır. Her gün haberlerde işyerleri veya apartman güvenlik kamera sistemlerine takılan olayların görüntülerini izliyoruz. Yani bu sistemler kendi güvenliğimiz yanında toplum güvenliğine de hizmet etmektedir.

Özellikle Türkiye nüfusunun neredeyse dörtte birinin yaşadığı İstanbul gibi metropol şehirlerde mal ve can güvenliğini korumak için kamera ve alarm sistemleri zorunlu hale gelmiştir. İstanbul’da yaşayanlar için alarm ve kamera sistemleri konusunda alarm kamera sistemlerini kullanabilirsiniz. Son teknoloji alarm ve kamera sistemlerine sahip olan alarm kamera sistemleri ile kendinizi daha güvenli hissedeceksiniz.

Alarm Kamera Sistemleri Nerede Kullanılır?

alarm sistemleri küçük veya büyük ölçekli işyerlerinde hırsızlık, yangın ve olası diğer tehlikeli durumlarda sizlere anlık bilgilendirme yaparak büyük ölçüde müdahale şansınızı artırır. Yine işyerinize kuracağınız güvenlik kamera sistemi ile işyerinizde olmasanız dahi 24 saat denetim yapma imkanı vardır.

alarm kamera sistemleri ile işyerinde çalışan personelin işe giriş-çıkış saatlerini ve mesai saatlerinde faaliyetlerini takip edebilirsiniz. İşyerinde kurulan kamera güvenlik sistemleri iş verimliliğini de olumlu yönde etkilediği gözlenmiştir. Apartman ve daireler için kapalı devre alarm ve güvenlik kamera sistemleri tatile çıktığınızda veya evde olmadığınız zaman gözünüzü arkada bırakmayacaktır. Evinize kuracağınız güvenlik kamerası ile çocuğunuzu, çocuk veya hasta bakıcısını izleyebilir ve olumsuz durum yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

Alarm Kamera Sistemleri Yasal mıdır?

Aile yaşayan bir konutta hane sakinlerinin izni olmadan kamera sistemi kurmak kesinlikle yasaktır. Mağazaların elbise dene kabinlerinde kamera sistemi kurulması hem doğru bir davranış olmadığı gibi yasaktır da. alarm kamera sistemleri bu tür etik kurallara uygun hizmet sunuyor. Güvenlik ve kamera sistemleri tarafından kaydedilen görüntülerin üçüncü şahıslar tarafından alınması için güvenlik sistemi sahibi ve alarm kamera sistemlerinin izni gerekmektedir. Bu da kamera ve güvenlik sistemlerini kullananlar için ayrı bir güvenlik önlemidir.

Güvenlik sistemleri denince akla ilk gelen Kamera sistemleri dir.Türkiye’ de güvenlik sistemleri ürün ve teknoloji ihtiyacının büyük çoğunluğunu üstlenen FirmamızGüleryüzlü hizmet ve her ihtiyaca uygun yazılım ve ürünleriyle insanları mutlu etmeyi ilke edinmiştir.Kapalı Devre Görüntü ve Kayıt Sistemleri , çeşitli sayıda kameralar kullanılarak belirli bir bölgenin gözetlenebilmesi, elde edilen görüntülerin kayıt altına alınması ve video ekranlarında görüntülenmesine olanak sağlayan sistemlerdir.

Kamera Sistemleri

Modern yüzyıl dünyasında görüntüleme sistemleri oldukça önemli bir rol üstleniyor. Dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılan kamera sistemleri ve teknolojileri kurumsal alanların yanı sıra bireysel alanlara da etkin bir şekilde ulaşıyor. Özellikle İstanbul gibi bir metropolün en önemli uğrak noktalarından birisi olan Eyüp ilçesinde de durum bu şekildedir. Gün içerisinde milyonlarca turistin geçtiği veya konakladığı bir ilçe konumunda bulunan Eyüp’ ün aynı zamanda da her geçen gün artan yoğun nüfusu, modern bir şehrin en önemli sorunlarından birisi olan güvenlik sorunlarını etkin bir şekilde ortaya çıkartıyor. Bu durumda güvenlik sistemleri konusundaki ihtiyacın sürekli daha da önemli bir hale gelmesine neden oluyor. İşte bu noktada kamera sistemleri ile tüketicilerin, yaşamlarının her alanında güvenliği en yüksek seviyede kolayca sağlayabilmeleri sağlanıyor.

Kaliteli Kamera Sistemi Seçimi

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte kamera teknolojisinde son derece zengin bir model çeşitliliği bulunuyor. Her biri birbirinden farklı teknik özelliklere ve kapasitelere sahip olan bu kamera ve sistemleri içerisinde sadece yüksek maddi değerler, kaliteyi belirlememektedir. Çünkü her mekanda ve ihtiyaçta çok önemli değişkenler bulunmaktadır. Bu nedenle de kamera sistemleri seçiminde esas önemli nokta, mevcut sorunlara yanıt sağlayan ve ihtiyaçlarla uyumlu teknik özelliklere sahip olan kamera modellerinin ve sistemlerinin seçilmesidir. Uzman ekiplerimiz tarafından bunun net şekilde belirlenebilmesi için keşif uygulamaları gerçekleştirmektedir. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen keşif çalışmaları ile mekan özellikleri, riskleri ve bunlara bağlı olarak mevcut olan ihtiyaçlar net olarak belirlenir.

Teknolojideki hızlı ilerlemelerle birlikte teknik malzemelerin ucuzlaması ve herkes tarafından satın alınabilir hale gelmesi, terör olayları, kundaklama ve hırsızlık olaylarının artması ve buna bağlı olarak güvenliğin daha fazla önem kazanması ile birlikte, kamera sistemlerinin kurulum ve kullanılmalarında son yıllarda önemli artışlar meydana gelmiştir. Artık kamera sistemleri sadece büyük firmalar, Bankalar,kuyumcular,dövizciler, konsolosluklar, askeri birlikler ve devlet kurumları gibi bu tür sistemleri satın almaya gücü yeten kuruluşlar tarafından değil,küçük esnaf dükkânları tarafından bile kullanılabilir hale gelmiştir.