Huzurlu bir hayat için güvenlik en önemli konudur. Güvenliğin olmadığı yerde huzur da yoktur. Hırsızların kol gezdiği ve her türlü olayın meydana geldiği yerlerde, güvenlik konusu sosyal yaşamı derinden etkilemektedir.

Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi korumak adına aldığınız bazı önlemler vardır. Örneğin daha kaliteli bir eve sahip olmak, daha kaliteli bir arabaya sahip olmak bunların başında gelir. İçgüdüsel olarak korunmak isteği insanlar da olan bir şeydir. Bu sebeple sizler kamera sistemleri ve güvenlik sistemleri almak isteyebilirsiniz. Oturduğunuz yer de ya da iş yerinizin olduğu yerde tam anlamıyla kendinizi güvende hissediyor olmanız, hem daha rahat çalışmanıza hem de evde başınızı yastığa daha rahat koymanızı sağlar. İstanbul Sancaktepe’de oturuyor ve Alarm sistemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz! Çünkü bu makalemizde sizlere güvenlik sistemleri ve kamera sistemleri hakkında belirli ipuçlarından ve bunların öneminden söz edeceğiz.

Kameralarla Güvenlik Sorun Değil

Firmamız, özellikle kavganın ve hırsızlığın çok olduğu yerlerde kameralı güvenlik sistemlerine olan talebin daha fazla olduğuna dikkat çekiyor. Diğer yandan sessiz ve sakin yerler de güvenlik sistemine ihtiyaç duymaktadır. Hırsızlar karanlığı, sessizliği ve güvenlik sistemi olmayan yerleri sever. Bu konuda deneyimli elemanlarımız, hırsızlığın yaşanabileceği noktalara kamera yerleştirmektedir.

 

HIRSIZ ALARM SİSTEMİ KORUMA PAKETİ

  • Hırsız alarm sistemleri
  • Gaz alarm sistemleri
  • Soygun alarm sistemleri
  • Su basma önlem sistemleri
  • Kapı alarm sistemleri
  • Alarm Ekipmanları

Hırsızlık Olaylarının En Olduğu Yerler

Bu yerler, genellikle güvenliğin maksimum olduğu yerlerdir. Girişteki güvenlik görevlisi, çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Ancak kameralı özelliklere sahip güvenlik sistemleri hırsızları eylemden vazgeçilmektedir.

Kameralı sistemin etkileri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Kamera kayıtlarına yakalanan hırsız kısa sürede yakalanıyor.
  2. Kameranın 7/24 çalışması ve her anı kayıt altına alması, kaçma şansını sıfıra indiriyor.
  3. İhbar mesajı sayesinde kamera sistemine yakalanan bir hırsız kaçma imkanı bulamıyor.

 

Bu özellikler, güvenlik sistemlerimize olan ilgiyi artırmıştır. kameralı güvenlik sayesinde hiç kimse art niyetli hareket edememektedir. Kameradan takip edilen bir iş yerinde işçiler düzenli bir şekilde çalışmak zorundadır.

 

Kamera sistemleri satın alırken her zaman farklı fiyatlarda farklı seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bunun en büyük sebebi ise teknolojik ürünlerin her zaman farklı özellikler de ve farklı kaliteler de olmasından kaynaklıdır. Eğer siz maddi olarak iyi bir bütçeye sahipseniz her zaman kaliteli olanları seçmeniz de fayda olacaktır. Bu kalite farkına sebep olan unsurlar nedir derseniz ilk olarak kamera sistemlerinde satın aldığınız ve montaj yaptırdığınız kameraların sayısı, kameraların çekim kalitesi, kameraların farklı kullanım özellikleri ve sistemin bağlı olduğu ana bağlantı sisteminin sizlere sağladığı farklı özellikler fiyatların değişmesine büyük etkendir. Kameranın kaliteli bir çekim yapması özellikle kuyumcular ve döviz büroları gibi işletmeler için büyük bir öneme sahiptir.

 

Ancak dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise, özellikle ev ve iş yerlerinizin dış çekimini yapan kameraların gece görüş özelliğinin bulunmasıdır. Bu özellikle geceleri yaşanan ve yaşanması muhtemel olan vakalarda büyük bir delil kolaylığı sağlar. kamera sistemleri gece görüşünde hem hırsızların yüzleri hem de bir araç ile beraber hırsızlık yapılıyorsa aracın plakası çok net görüntülenebilir. Bu detayların tümüne dikkat etmenizde fayda vardır. Böyle ince detaylar satın alım sırasında sizlerin aklına gelmeyebilir ancak Desi Alarm olarak, konusunda uzman olan çalışanlarımız sizlere bu konuları en ince detayına kadar anlatmaktadır. Bu durum da sizlerin kafasında soru işareti kalmasını engeller.

 

Ekspertizde Profesyonel Çözüm Sunuyoruz

Kurulum işlemlerinde deneyimli olan elemanlarımız, hırsızların neyi sevdiğini, hangi yolları kullanarak hırsızlık yaptıklarını bilmektedir. Bir mekana hangi yolları kullanarak girdiklerini en iyi şekilde tespit eden ekspertiz elemanlarımız, bu noktalara kamera yerleştirerek, güvenliği maksimuma çıkarmaktadır. Ayrıca gece hırsızlık olaylarının yaşandığı yerler konusunda da deneyimliyiz. Bu mekanların korunması için gece görüşlü kameralar sisteme dahil edilmektedir. Gece görüşlü kameralar, karanlıktan faydalanmak isteyen hırsızların önünü kesmektedir.

Sistem Profesyonel Özelliklere Sahip

Sistemimizin tek özelliği kamera özelliği değildir. Hareket sensörü ve diğer sensör seçenekleri sayesinde, hırsızlık vakalarını anlık bildirimle cebinize ulaştırabiliriz. Bunun için son teknoloji kablosuz kameralar, e-posta göndererek ihbar işlemi gerçekleştirmektedir. Pant-tilt sistemi sayesinde kameralar yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket edebilmektedir. Bu sistem sayesinde, kamera görüş alanı daha da genişlemektedir.