Alarm sistemi, tehlikelere karşı yaşanabilecek durumlar karşısında; koruyucu veya caydırıcı özellikleri olan cihazların oluşturduğu sistemdir. Alarm sistemleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenir. Tek bir duruma karşı veya kapsamlı sistem kurulumu kullanıcının isteğine bağlı yapılır.

Kamera sistemi ise yine güvenlik amaçlı takılan kablolu veya kablosuz bağlantı sağlayabilen cihazlar sistemidir. Kameralar, içindeki video kaydediciler sayesinde görüntü kaydederler ve kaydettikleri görüntüleri cihazın işletim sistemine bağlı olarak günlük, haftalık veya aylık olarak muhafaza edebilirler.

İstanbul’da Unkapanı’na yakın bir bölgede yaşıyor ve güvenlik ihtiyacı duyuyorsanız, internete Unkapanı alarm kamera yazabilir ve bize ulaşabilirsiniz.

Bir işyeri  alarm ve güvenlik sistemlerinden sorumlu kişiler tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri özellikle de şirketleri için yeni bir mülkiyet yapısına geçtiğinde veya daha geniş alanlara alarm sistemi ihtiyacı nedir diye sorarlar.

Güvenlik mevzuatı uyarınca, tüm ticari alan tesisler, personel, ziyaretçilerin ve şirket varlıklarının bir ölçüde korunmasını da içeren güvenli bir çalışma ortamı sağlamakla yükümlüdür. Özel gereklilikler, gerekli olabilecek güvenlik ve koruma düzeyini belirleyecek uygun bir risk değerlendirmesine tabi tutulur. İşyeri güvenlik sistemi, herhangi bir işletmenin temel varlıklarını korumalıdır; insanları, süreçleri ve mülkü.
Bir işletmedeki güvenlik önlemlerinin çoğu, elektronik ve fiziksel güvenlik bileşenlerinin bir karışımını sağlayacaktır. Örneğin, kişisel saldırı düğmelerini de içerebilecek mülkleri ve varlıkları korumak için bir hırsız alarmı kurulumu . Bu bileşenlerin tümü bir alarm alma merkezi tarafından izlenebilir ve çeşitli tepki seviyeleri sunmak üzere ayarlanabilir. Anahtar sahiplerini, güvenlik görevlilerini devriye gezenleri, yerinde güvenlik ekipleri veya doruğa, bir polis müdahale edebilir. Fiziksel güvenlik tedbirleri, ağır hizmet tipi ve güçlendirilmiş metal parmaklık, pencere ızgaraları ve kapı panjurlarını içerebilir.

 

Alarm ve Kamera Sistemi Ne işe Yarar?

Alarm sistemleri panel ve yardımcı dedektörlerden oluşur. Panel kullanıcı tarafından manuel veya kumanda ile yönlendirilir. Yardımcı dedektörler ise çeşitlidir ve ne için kullanılacağına göre değişir.

Alarm sistemleri genellikle;

  • Hırsızlık
  • Yangın
  • Gaz kaçağı
  • Acil sağlık
  • Su baskını gibi durumlarda devreye girer.

 

 

Kamera sistemleri ise görüntülü olmasından kaynaklı genellikle hırsızlık ve acil durumların oluşmasında kullanılır. Video kayıt görüntüleri sayesinde hırsızlık ve acil durum gibi olayların nasıl ve ne zaman yaşandığı ile ilgili detaylar öğrenilebilir.

Alarm Sistemi mi? Kamera Sistemi mi?

Hırsızlık için alarm sistemleri sesli olduğundan ve anlık çalıştığından dolayı daha caydırıcıdır. Alarm sistemlerinin çoğu hırsızlık eylemine karşı polise ana panel sayesinde sinyal göndermektedir. Ancak kamera sistemleri de görüntülü olduğundan ve kimlik bilgileri için eşkâl belirlenebildiğinden dolayı caydırıcı özelliği yüksektir.

Bu nedenle hırsızlık önlemi için her ikisinin bir arada kullanılmasını tavsiye ederiz. Diğer yangın, gaz, su baskını gibi durumlarda alarm sistemi öncelikli takılabilir.

İstanbul’da yaşayanlar için yapacağınız Unkapanı alarm kamera aramasında sizlere bir telefon kadar yakın olacağız.

 

Alarm ve Kamera Sistemleri Nasıl Uygulanır

Alarm ve kamera sistemleri uygulanmadan önce, kullanıcının ihtiyacı belirlenir. Belirlendikten sonra kullanıcının evi veya işyerinde keşif yapılır ve sistemin uygulanacağı alanlar ve noktalar belirlenir. Daha sonrasında bu noktalara uygun alarm dedektörleri veya kameralar yerleştirilir. Keşif işlemi bittikten ve uygun cihazlar yerleştirildikten sonra montaj işlemi başlar. Montaj işlemi tamamlandıktan sonra ise cihazların programlama işlemleri yapılır ve cihazlar kullanıcı için hazır hale getirilir.

Sizler de güvenlik ihtiyacı duyuyor alarm ve kamera sistemleri ile önlem almak istiyorsanız, firmamız her zaman size uygun olan sistemler ile yanınızdadır.


Kamera sistemleri güvenlik ve iş takibi konusunda kullanılmaktadır,4 kameralı güvenlik sistemi bölgesinde en çok kullandığımız kamera sistemi olmuştur. Apartmanlara, işyerlerine ve bölgesindeki evleri korumak için kullanılmaktadır.kamera firmaları ve alarm firmaları içinde en kaliteli hizmeti vermekte olduğumuzu düşünmekteyiz.