AHD Kamera Nedir?

kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

2011 yılında bu zamana kadar analog sistemlerde 960H teknolojisi en üst seviye çözünürlük olarak kullanılmaktaydı. Ancak HD kameralar ile birlikte bu durum tamamen değişmiştir. Üreticilerin münferit olarak geliştirdiği HD-CVI, HD-TVI vb. çözümler hariç koaksiyel kablo üzerindeki en yüksek çözünürlük için HD-SDI teknolojisi kullanılmaktaydı. Ancak bu sistemler maliyet olarak AHD kamera sistemlerinin üzerinde kalmakta ve bu nedenle ortaya pahalı çözümler çıkmaktadır.

Güvenlik kamerası teknolojisinin ve buna bağlı olarak üretilen ürünlerin maliyetleri de kendinden önceki analog CCTV çözümlerini tamamen etkilemiştir. Öyle ki AHD Kamera sistemleri Türkiye pazarında kendisine ciddi bir konum kazandırmış ve geleneksel ürünlerle hemen hemen aynı fiyatlardan satılıyor olması da diğer bir tercih sebebi olmaktadır.

kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin HD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

Özet olarak, İşletmelerinizin yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası sistemi ihtiyaçlarını KAMERA sistemi ile sağlayabilirsiniz. Üstelik HD sistemine piyasadaki mevcut analog güvenlik kamerası sistemleri maliyetleri ile aynı oranda sahip olabilirsiniz.

  • Kamera FİYATLARI NEDİR

Güvenliğimiz için hayatımızda olmazla olmazlar arasında yer alan güvenlik kamerası modelleri oldukça geniş bir kitleye hitap edecek özellikler ile üretilmektedir. Hem görüntüsü iyi olsun hemde fiyatı uygun olsun diyorsanız 2 mp  kamera fiyatları üzerinden kıyaslama yapmanızı öneririz. Eskiye nazaran rekabet nedeni ile güvenlik kamerası ve sistemlerinde oldukça uygun fiyatlara sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Binlerce model ve dolayısı ile fiyat seçeneği ile artık seçim yapmanız daha kolaylaşıyor.

 kamera sİSTEMLERİ modelleri
Analog kameralardan sonra üretimine başlanılan ahd kameralar net görüşleri sayesinde kullanıcılar tarafından kısa sürede benimsenmiştir. Megapiksel açısından ve fiyatları baz alındığında 2 mp ahd kamera modelleri her açıdan uygun seçimler olarak karşımıza çıkıyor. Bu kameralar arasında dome kamera, dış mekan güvenlik kamerası ve iç mekan güvenlik kamerası gibi farklı alternatifler bulunmaktaıdır. Bu noktada esas önemli olan güvenlik sisteminizi hangi mekanda kullanacağınızdır. Örneğin dış mekanda kullanacaksanız metal kasa yağmur kar vs gibi dış etkenlerden etkilenmeyecek bir kamera tercih etmenizde fayda var. 

 Kamera Fiyatları'nın En Ucuz Adresi