Hassas bir konu olması sebebiyle ev alarm sistemlerinde mutlaka kaliteli ve güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Güçlü kablolu ve kaliteli alt yapı özelliğine sahip olan ev alarm sistemleri tercih edilmelidir. Bu anlamda güvenlik sistemleri uzmanları tarafından da tavsiye edildiği üzere özellikle de Proline ya da Metaline modelinin GSM Sim kartlı olan Dsc Alarm 3055 serisi satın alınabilir.

 

Kablolu Ev Alarm Sistemleri Mi, Kablosuz Ev Alarm Sistemleri Mi Kullanılmalı?

Teknik özellikler bakımından daha avantajlı olması sebebiyle kablosuz ev alarm sistemleri tercih edilmesi daha uygundur. Kablolu ev alarm sistemlerine nazaran kurulumu ve nakil işlemi daha pratik olan kablosuz ev alarm sistemleri bu sebeple daha çok tercih ediliyor. Kablosuz ev alarm sistemlerinin tek olumsuz yönü ise kablolu ev alarm sistemlerine nazaran fiyat tarifesinin biraz daha yüksek olmasıdır.

Ayrıca kablolu alarm sistemlerinin kurulumu da biraz daha karmaşık olabiliyor. Çünkü her detektörden merkezi kontrol alanına kadar uzanan tüm kabloların aktif edilmesi gerekiyor. Bu işlem de bir hayli zahmetli olabiliyor.

 

Müstakil Eve Alarm Sistemleri Taktırılması

Müstakil yapıdaki evler direk giriş özelliğine sahip olduğundan hırsızların daha kolay bir şekilde giriş yapmasını sağlar. Bu nedenle diğer konutlara oranla müstakil evlerin hırsızlar tarafından daha çok tercih edilebiliyor. İster yüksek katlı konutlarda olsun ister müstakil yapıdaki evlerde olsun kablosuz alarm sistemi tercih edilmelidir.

Arıza bulma detektörleri sayesinde ise arka ve ön kapıları ve zemin kattaki pencereler gibi savunması düşük olan alanları koruyor. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise kaç kişiye gereksinim duyulabileceğidir.

Pir Hareketi Sensörleri

Vücut ısısı ve hareketleri ile tetiklenen pir hareketisensörleri hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır;

Konutun özellikle geniş alanlarının kapatılması açısından uygundur.

Fakat dışarıdan bireyler ve hayvanlar tarafından tetiklenebildiğinden kapı ve pencerelerde uygun değildir. Kiriş radyatörler gibi bir pencere lamba ya da ısı kaynağını göstermeyecek tarzda PIR sensörleri yerleştirilebilir. Bu sayede açık alanlar kapatılabilir. Kontrol sensörleri korunmak istenen odalar açısından yeterli alanı kaplayabilir.

Ev Alarm Sistemleri Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev alarm sistemleri her firmadan satın alınamaz.

Bu bakımdan bu güvenlik sistemlerinin şu özelliklere sahip firmalardan satın alınmalıdır;

  1. Garantili ev alarm sistemi satan
  2. Kaliteli teknik destek hizmeti sunan
  3. Ekonomik fiyat tarifesi sunan
  4. Profesyonel ve kurumsal anlamda hizmet sunan

Güvenlik sistemleri firması tercih edilmelidir.