Ev ve iş yerlerinin güvenliği için kamera sistemleri önemli bir işleve sahip. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için bir kamera ve görüntüleme sistemine sahip olmak artık gerekli bir şey. Evinizde yaşayanların ya da geçim kapınız olan iş yerinizin her zaman güvende olduğunu hissetmek için siz de bir kamera ve güvenlik sistemi firması ile görüşebilir ve size uygun bir sistem kurdurabilirsiniz. Eğer bir kamera sistemi tercih edecekseniz HD kamera sistemleri hakkında da bilgi edinmelisiniz. Bu yazıda size HD kamera sistemleri nedir sorusunun yanıtı verilecektir.

Yüksek Kaliteli Görüntüleme

Kamera sistemleri ile ilgili en büyük sıkıntı görüntü kalitesidir. Eğer kalite ve çözünürlük düşükse kamera sisteminin işlevi daha sınırlı olacaktır. Bu yüzden HD kamera sistemleri geliştirildi. HD kamera sistemi kablolar aracılığı ile yaklaşık olarak 500 metre öteden herhangi bir görüntü kaybı ve gecikme yaşanmadan sinyallerin aktarılmasını sağlayan bir sistemdir. Bu kameraların görüntü kalitesi Full HD ve HD özelliğinde. Çözünürlükleri 1080 ya da 720 piksel olabilen bu kameraların çekim kalitesi oldukça yüksek ve kapınıza gelen herkesi görmenizi çok daha kolay hale getiriyor.

HD Kamera Sistemlerinin Farkı

Altyapı olarak HD kamera sistemleri diğer analog kamera sistemleri ile benzerlik taşır. Ancak işlevsellik ve görüntü kalitesi açısından çok daha başarılı ve üstelik oldukça ekonomik sistemlerdir. Eğer zaten bir kamera sisteminiz varsa HD kamera sistemi ile değiştirmek için sizin zaten var olan kablolama sisteminiz kullanılır. Kameralar ve kayıt cihazları değiştirilerek yeni sistem devreye sokulur.

Eğer böyle bir sisteme geçmek isterseniz geçiş maliyetinin çok yüksek olmayacağınız söyleyebiliriz. Bu yüzden vakit kaybetmeden böyle bir değişiklik yapmanızı öneririz. Çünkü kamera sistemleri görüntü kalitesi arttırılmadan daha az işlevsel olur. 500 metreye kadar net bir görüntü imkanı sunan bu sistemlerle kendinizi çok daha rahat ve güvende hissedebilirsiniz.

Bu sistemlerde bakır kablolar kullanılır ve bu da herhangi bir görüntü kaybı ya da gecikme yaşanmasını engeller. Ayrıca kameralarınız internete bağlı olabileceği için daha uzak bir mesafeden de telefonunuz ya da bilgisayarınız aracılığı ile de takip edebilirsiniz.